Niepubliczna Szkoła w Żelaźnie

We  wtorek 10.05.2016r. na stadionie lekkoatletycznym w Słupcu – Nowej Rudzie  rozegrane zostały mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowała skromna, bo 11 osobowa reprezentacja naszej szkoły ( dziewięciu chłopców i dwie dziewczyny). Start naszych uczniów okazał się sukcesem. W konkurencji biegu na 100m Szczepan Polak zajął III miejsce z czasem 12,25. W skoku w dal  Damian Łuka wynikiem 5,39m stanął na drugim stopniu podium, a Dawid Rosenau wynikiem 5,26m zajął IV miejsce. Mirosław Martuszewski w pchnięciu kulą wynikiem 10,92m zdobył III miejsce. Aleksandra Chudyk w biegu na 1000m dziewcząt z wynikiem 3,23 została mistrzynią powiatu. Klaudia Wawryków w skoku w dal zajęłą VII miejsce pobijając rekord życiowy (3,90m). Nasi uczniowie: Dawid Rosenau, Mikołaj Szynkiewicz, Mirosław Martuszewski, Szczepan Polak zostali mistrzami powiatu w sztafecie szwedzkiej. Drużynowo nasza szkoła została sklasyfikowana na miejscu IV na 14 szkół startujących w zawodach. Jest to bardzo duży sukces naszych uczniów, gdyż startując niewielką liczbą udało się im zająć tak wysokie miejsce. Oprócz wymienionych wyżej uczniów w zawodach startowal również: Sebastian Polak, Bartosz Polak i  Piotr Średniawa, którzy zdobyli punkty dla naszej szkoły do punktacji drużynowej. Opiekunem naszej reprezentacji, który przygotował ją do zawodów był nauczyciel wf pan Wiktor Girda.