Niepubliczna Szkoła w Żelaźnie

Od 05.01.2017r. w Gminie Kłodzko ruszył projekt nauki jazdy na nartach „Narciarstwo dla każdego”. Jest to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Kłodzko złożyła wniosek do Ministerstwa, który został pozytywnie zaopiniowany.  W zajęciach biorą udział dzieci i  młodzież z miejscowości położonych w Gminie wiejskiej  Kłodzko. Zakłada on udział 150 uczniów.

Uczestnicy projektu zostali podzieleni na 2 grupy, każda po 20 os.: 1 grupa szkoły – Ołdrzychowice, Krosnowice, Jaszkowa Dolna i ZSN Żelazno; 2 grupa szkoły – Zespół Szkół Wojbórz, Szkoła Integracyjna  z Szalejowa Górnego,  Gimnazjum  Publiczne w Kłodzku.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa pan Wiktor Girda i pan Piotr Strychaniecki.

Nasi uczniowie wyjeżdżają na zajęcia w każdy  czwartek. Ogółem w projekcie weźmie udział 20 uczniów z naszej szkoły.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego trybu życia, wzrost ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Projekt ten umożliwia naukę jazdy na nartach, doskonalenie zdobytych już umiejętności oraz poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na stoku.
Projekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas wyjazdu panuję wesoła atmosfera. Uczestnicy świetnie się bawią, poznają siebie nawzajem i zdobywają nowe umiejętności. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.