Niepubliczna Szkoła w Żelaźnie

07 października 2014 roku naszą Szkołę i Przedszkole odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, aspiranci Marcin Buszta i Marian Wnent.

Na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami klas I-III szkoły podstawowej policjanci opowiadali o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, np. gdy zauważyliśmy pożar lub zaatakował nas pies. Mówili również o tym, co powinien wiedzieć młody rowerzysta zanim wybierze się na wycieczkę i jak powinien być przygotowany jego rower. Na koniec policjanci odpowiadali na pytania dzieci. Najwięcej pytań miały przedszkolaki. Pytały między innymi o to, jak wygląda pościgi samochodowy, jak szybko można jeździć po autostradzie, jak łapie się złodziei.

               Po wizycie u najmłodszych, policjanci odwiedzili również starszych uczniów klas V i Vi szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Tu również mówiono o bezpieczeństwie na drodze, głównie o pieszych. Policjanci rozmawiali również z młodzieżą na temat używek. Po spotkaniu wszyscy otrzymali odblaski.